Sügisene taimetrükk Tallinnas 13.oktoobril 2019

Imeline taimetrüki töötuba on Tallinnas jälle sügisel!

Kõik, mis puutub kokku meie kehaga, imbub läbi naha ka meie organismi. Seepärast jätame kõrvale sünteetilised värvained ning lisame kangastele toone ja mustreid taimedega. Taimetrüki ehk eco-printi töötoas õpime algvõtted, kuidas taimede lehemustrid püsivalt kangale jäädvustada ning loodusvärvidega natuke särtsu lisada. Õpime koos uut põnevat ning jätkusuutlikku tehnikat!

Materjali leiame sügisesest loodusest ning vajadusel võtame appi nii lillepoed, köögiviljad kui ka kuivatatud taimed. Suur rõõm on tõdeda, et taimetrükiga on võimalik igal ajal tegeleda!

Töötuba on sobilik nii päris algajale kui ka juba natuke kogenud taimetrükkijale. Oled oodatud, kui austad looduslähedust ning soovid õppida põnevat keskkonnasäästlikku tekstiili trükkimise tehnikat.

TÖÖTOAS RÄÄGIME
- sügisesest taimetrükist ja köögiviljade kasutamsest loodustrükis
- siidkanga eeltöötlemist
- sobilike kangaste valimisest ning järelhooldusest

TÖÖTOAST SAAD KAASA:
- algteadmised taimetrüki kohta
- taimedega prinditud siidkanga (ca 50x95cm), millest saab hiljem teha salli või padjakate, lisaks puuvillase trükitud kanga
- infomaterjalid, mis aitavad sul endal kodus tulemust korrata ning edasi katsetada
- koolitusjärgse toe
- taimede positiivse energia ning hea emotsiooni meeldivast seltskonnast

Selga soovitame panna mugavad riided ning soovikorral võib võtta kaasa põlle.

Eelnev kogemus ei ole vajalik!

JUHENDAJA
Janika Solmann on taimetrüki praktik ja koolitaja. Eesti Maaülikooli lõpetanud aednik, Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooni vilistlane ning loovettevõtja Võrumaalt. Viimased viis aastat on ta aktiivselt tegelenud loodusvärvide maailmaga - värvides ning trükkides taimedega naturaalseid kangaid.
Loodustrüki suurimateks mentoriteks on Kathy Hays (USA) ja Justine Aldersey-Williams (UK), kelle koolitustel on Janika korduvalt osalenud.
Ta on osa võtnud Eesti tuntud loodusvärvijate Liis Luhamaa ning Airi Gailiti lõngade värvimise õpitubadest.

Janika Solmanni töödega saab tutvuda:
https://www.instagram.com/naturalsolmann/
https://www.facebook.com/naturalsolmann/

TOIMUMISE KOHT:
13.oktoober 2019
Kell 11.00-16.30
Tallinnas, Kadriorus, Weizenbergi 20/1
Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

HIND:
Registreerumisel ja tasumisel kuni 15.09. hind 80 eurot, alates 16.09. vabade kohta olemasolul hind 90 eurot. Hind sisaldab töövahendeid. Loobumise korral vähem kui 10 päeva enne koolitust osalustasu tagastamisele ei kuulu.

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsNFRozr-FZeTlwlHzbiHjD4g4VJRK4r4tsbtC76K8pQyhog/viewform?usp=sf_link

NB! Töötuppa mahub vaid 10 inimest!

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com, tel: 56 600 295