Taimsete kiudude LoodusvärvimisE eeltöö

Vesi peale taimsete kangaste sügavpuhastust. Tekib küsimus, mida meid ümbitsevad kangad küll endas sisaldavad.
Hea lõpptulemuse saavutamiseks on korralik eeltöö ikka vajalik. See reegel kehtib ka loodusvärvide puhul.

Siidi ja villase kanga puhul on ettevalmistus lihtne - pesed kanga puhtaks (masinas või käsitsi) ning peitsid. Võtab ehk tunnike aega koos kuivatamisega.
Puuvillase ning linase puhul on asjalood tiba keerulisemad ja aeganõudvamad.Puuvillase kanga sügavpuhastamine võtab aega, kuid see tasub hiljem ennast kuhjaga ära.
Minu protsess lühidalt:
1. Eelpesu. Mina pesen kõik kangad pesumasinas kõige kuumemal režiimil läbi, et eemaldada nendest transpordi, käitlemise ja tehases tootmise käigus külge hakanud mustus, rasvad, õlid ja jm jäägid. Kuid sellest on veel vähe...
2. Seejärel asetan ma märja kanga potti, kus on piisavalt vett. Vett peab olema nii palju, et kangas saaks vees vabalt liikuda.
3. Vette lisan pesusoodat ja neutraalset pesuainet (nt öko nõudepesuvahend). 5oog kuiva puuvillase kanga kohta umbes 40g pesusoodat ja 2 supilusikat pesuainet.
4. Seejärel keedan kangaid saadud lahuses 1-2 tundi.

On lihtsalt uskumatu, kui palju mustust eraldub selle protsessi käigus ühest tavalisest puuvillasest kangast. Vesi, mis peale seda protsessi alles jääb, on tume ja määrdunud kollakaspruun.

Eelmine
TAIMSEd TOONID
Järgmine
Valik taimi värviaeda ehk valmistume suveks .....osa I

Vastused puuduvad

Email again: