Metsviinapuu taimetrükk

Olen südamest õnnelik, et läbi juhuste sattusin imelisse taimevärvide maailma. Maailma, kus on võimalik ühendada loodust ja kunsti. Lihtsalt hämmastav, mida maailm meile pakub, kui natuke katsetada.
Eelmisel aastal, kui Saksamaalt koju tagasi kolisime, avastasime hariliku metsviinapuu meie maja vallutamas. Selleks, et me saaksmine natuke maja puhastada, olime sunnitud taime peaaegu maatasa lõikama. Kuid metsviinapuu on visa ja tugev, nii et möödunud nädalal võtsin taas käärid kätte ning lõikasin mõned suuremad väädid maha. Leidsin, et õigem on neid lehti ja vääte kasutada kangal taimerükina ( ingl. k  botanical print), kui et nad lihtsalt otse komposti visata. Samas on ka kompostimine äärmiselt tänuväärne tegevus. Kuid sellel korral ei pidanud ma enda otsust kahetsema. Tulemus oli igati huvitav.
Esmalt toonisin siidkanga soolikarohu õitega, ning seejärel printisin metsviinapuu lehtedega / First dyed silk fabric with Tansy, then botanical print with leaves of Virginia Creeper.

ooduse värve on võimalik kinni püüda / Colors of nature can be caught
Hariliku metsviinapuu leht siidil / Leaf of Virginia Creeper on silk
Peegeldus puuvillasel kangal / Mirror print on cotton
Tõeline looduse kunst. Hariliku metsviinapuu taimeprint puuvillasel kangal. / The Art of Nature. Botanical print with Virginia Creeper on cotton.


Eelmine
Taimsete värvide kunst
Järgmine
Taimedega värvimine vabaõhustuudios

Vastused puuduvad

Email again: