Loodusprinditud kotike

Must aroonia, päevalille ja kuldvitsa looduslikud värvid / Natural colors of chokeberry, sunflowers and goldenrod
Looduslikud värvid meie koduaiast kannavad endas erilist energiat . Sügis on sünnipäevade aeg ning vähem kui üheksakümne päeva pärast on jõulud. Võib öelda, et on sobivaim aeg teha ettevalmistusi ning hakata mõtlema kingikottidele. Vaadates enda metsastuudios valminud kangaid, mida kaunistavad erinevad looduslikud värvid, tekkis mõte neid kasutada just sellel eesmärgil.

Siinkohal soovin südamest tänada armast Marikat , kes on minu lemmik suvelillekasvataja. Sellel korral kasutasin just tema kasvuhoonest ja aiast leitud lilli. Peamisteks kangelasteks alloleva kingikoti puhul olid päevalilled koos kuldvitsa õiekestega. Koti sisemuses kasutasin ilusat lillat must arooniaga värvitud kangast.

Palju on minu käest küsitud värvitud ja prinditud kangaste pesu- ja valguskindluse kohta. Siiani esitletud töid olen peale värvimist alati korra jaheda veega käsipesnud. Edaspidi üritan esimest pesu natuke edasi lükata, et värvid veelgi enam kangale kinnituks. Taimedega värvitud kangaid hooldatakse sarnaselt villastele kangastele – käsipesu 30 kraadi juures. Otsese päikesevalguse kätte pole valmis kangaid hea seisma jätta, sest päike võib neid pleegitada. Mina pole enda kangaid siiani päevavalguse eest kiivalt peitnud. Enamus teada-tuntud värvitaimi annavad kena püsiva värvi, eriti kui kasutada õigeid kangaid (naturaalne siid ja villane) ning peitse. Lisaks veel korrektne hooldus ja hoiustamine. Nii et väga suureks muretsemiseks ei ole põhjust.

Köögivilja- ning marjavärvid on oma tulemustes ebastabiilsemad, ent neid saab kasutada projektides, mis ei nõua pikka vastupidavust, ei ole pikalt intensiivse päikesevalguse käes ega vaja pesu. 


Must arooniaga värvitud kangas kingikoti sisemuses / Chokeberry dyed fabric used inside the gift bag
Taimede asetus kangal enne printimise algust / The layout of plants before botanical print
Eelmine
Loodusvärvid kodutekstiilidel
Järgmine
Taimetrükk paberil

Vastused puuduvad

Email again: